• 06 WRZ 19

Kolegium Rzeczypospolitej – projekt dla studentów

Fundacja Instytut Rzeczypospolitej im. Pawła Włodkowica ogłasza nabór do Kolegium Rzeczypospolitej

Kolegium Rzeczypospolitej jest semestralnym projektem edukacyjnym, którego celem jest formowanie intelektualne studentów w duchu republikanizmu, aksjologii chrześcijańskiej oraz podejścia do prawa odpowiadającego konstytucyjnej tożsamości Polaków.

Projekt ma na celu umożliwić zaangażowanym naukowo i społecznie studentom wzięcie udziału w serii wykładów i warsztatów poświęconych zagadnieniom prawnym i społecznym prowadzonych przez grupę wyspecjalizowanych, prawników, dziennikarzy i inne osoby pełniące istotne funkcje w aparacie państwowym Rzeczypospolitej Polskiej.

Uczestnicy Kolegium będą wyłaniani spośród zgłoszonych osób, które prześlą swoje CV oraz napisane przez siebie eseje na adres:

biuro@instytutrzeczypospolitej.pl

Temat eseju pierwszej edycji: Polska w 2050 r.?

W tym szerokim temacie skupcie się na istotnych według Was problemach, zagrożeniach i szansach, które stoją przed naszym krajem. W oparciu o własne przemyślenia nakreślcie wizję rozwoju Polski i oparciu o nią spróbujcie opisać jej położenie w 2050 r. Dzięki pojemności tematu możecie skupić się na wybranych przez Was płaszczyznach np. ekonomicznej, prawnej, kulturowej bądź strategicznej.

(czcionka Times New Roman, rozmiar 12, od 3 do 5 stron)

Termin nadsyłania zgłoszeń do 15 września 2019 r., do godz. 23:00.

Udział w Kolegium jest bezpłatny. Organizator pokrywa koszty noclegu. Zajęcia odbędą się w Warszawie w ramach pięciu zjazdów trwających od piątku (godziny popołudniowe) do niedzieli.

Wszelkie pytania należy kierować na adres e-mail:

biuro@instytutrzeczypospolitej.pl

Kontakt: